26. January 2020 - 1:00
Karaburun, Izmir, Aegean Region, Turkey,
Share it on:

Günübirlik Karaburun Nergis Festivali Turu | Sunday, 26. January 2020

26 Ocak'ta gerçekleşecek olan Nergis festivaline gitmeye ne dersiniz? Harika bir gün geçirmek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın.

https://www.izmirburaya.com/izmir/firsat/nergis-festivali-turu

Tur Programı

Sabah 08.00 den itibaren siz değerli misafirlerimizi belirlenen noktalardan alıyoruz ve yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergahımızda vereceğimiz kahvaltı (extra) molasının ardından rotamızı nergiz diyarı KARABURUN'a çeviriyoruz.

Mis kokulu Karaburun’da adı efsanelerle anılan kendine aşık olmakla lanetlenen Narkissos'un mitolojik hikayesini de dinleyeceğimiz, bir çiçeğe yani Nergis'e dönüşmesine tanık olacak ve bütün Karaburun'u saran Nergis kokusunda yarımadanın en uç köyü olan Yeniliman (Tepeboz) Köyüne gidiyoruz.

Burada sahildeki balıkçı kahvesinde çayımızı içebilir, yöresel ürün satış tezgahlarından alışveriş edebiliriz veya köy fırınındaki birbirinden güzel ekmeklerden alabilirsiniz.

Tarlalar dolusu mis kokulu nergizler arasından KARABURUN merkeze ulaşıyor ve festival alanına yakın bir noktada aracımızdan iniyoruz,
Burada festival organizasyonu çerçevesinde gerçekleşen etkinliklere katılmak, nergiz satın almak ve çeşitli ürünlerin tanıtıldığı standları ziyaret edebilmek amacı ile serbest zaman veriyoruz.

Serbest zamanda isteyen misafirlerimiz stantlardan yöresel yiyeceklerden alarak tadabildikleri gibi isteyen misafirlerimizde BALIK MENÜ ile (extra) öğle saatinde yemeklerini serbest olarak alabilirler.

Burada geçireceğimiz zamanın sonunda aracımıza yerleşiyor ve Güzel mis kokulu günümüzün dönüş yolunda MORDOĞAN'a geçiyoruz. Mordoğan’ı gördükten sonra kurabiye ve çörekleriyle meşhur BALIKLIOVA’ya uğruyoruz.

Alışverişimizi yaptıktan sonra dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’e varışımızın ardından turumuzu sonlandırıyor bir sonraki organizasyonda buluşmak dileğiyle vedalaşıp sizleri aldığımız duraklara bırakıyoruz.

Dahil Olan Hizmetler

Lüx Otobüs ile ulaşım
Acenta Refakati
Rehberlik Hizmeti
Seyahat sigortası
Dahil Olmayan Hizmetler

Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
Kişisel Harcamalar
Servis Hareket Noktaları

Üçkuyular Meydan
Üçyol Metro
Şirinyer Eroğlu
Karşıyaka Anıt
Ege Üniversitesi