25. July 2020 - 17:00 till 18:30
Gmina Bielany, Lomianki
Share it on:

Bielańskie Spotkania ze Sztuka | Saturday, 25. July 2020

Serdecznie zapraszamy na "Bielańskie spotkania ze sztuką" czyli cykl spotkań teatralno - tanecznych prezentowanych w wybranych parkach na terenie Bielan. W tym roku nasze wydarzenia skierujemy głównie do widzów dorosłych i młodzieży ale nie zabraknie także propozycji dla całej rodziny. Oprócz samego oglądania spektakli i performanców pragniemy zaprosić naszą publiczność do aktywnego udziału w wydarzeniach.Uwaga! Wszystkie nasze prezentacje będą rozpoczynać się w wakacyjne soboty o godzinie 17.00. WSTĘP WOLNY!

Zaprezentujemy Państwu:25 lipca - Spektakl "Star, Wars i Sawa" przy Stawach Brustmana od ul. Wolumen.

- opowiemy Wam ruchem i słowem naszą, nieco szaloną wersję znanej warszawskiej legendy. Jest to wydarzenie adresowane do dzieci i ich opiekunów. Po spektaklu zapraszamy na plastyczne warsztaty tworzenia z papieru i patyków.26 lipca (przeniesiony z 11 lipca) - Performance Kontakt Improwizacji przy Kępie Potockiej vis a vis ul. Podlesnej.

Kontakt improwizacja jest dziedziną tańca, która przez swoją formę zaprasza widza do refleksji nad bliskością, kontaktem niewerbalnym w ruchu (przez dotyk, odczucia z ciała).

W czasach fizycznego dystansowania się nabiera szczególnego znaczenia.

Wydarzenie adresowane do dorosłych oraz młodzieży. Po performansie zaprosimy na warsztaty.

więcej: https://www.facebook.com/events/306692170463263/1 sierpnia - "Po-łączenie" performance site-specific przy stawach Brustmanna od ul. Wolumen.

- działanie taneczne oparte na strukturach improwizacyjnych tworzonych z uwzględnieniem specyfiki danego miejsca. Ruch tancerzy oraz improwizowana muzyka na żywo podkreślają kontakt z otoczeniem, oraz zapraszają widza do DOŚWIADCZANIA- oddechu, poczucia ciała, zatrzymania.

Wydarzenie adresowane dla widzów dorosłych i starszej młodzieży. Po spektaklu zaprosimy do rozmowy.29 sierpnia w Parku Olszyna "RÓJ" czyli spektakl ruchowy dla młodzieży i dorosłych.

- opowiedziana ruchem historia królestwa umiejscowionego ponad czasem, gdzie zastany ład zostaje zburzony przez pojawienie się niespodziewanego gościa. Królowa, jej syn, dwórki i Obcy to postacie, które mogą stanowić doskonałą metaforę różnego rodzaju systemów: rodziny, szkoły, instytucji ale razem obrazują także symbol przemiany w obrębie jednostki. "Rój" łączy w sobie różne środki ekspresji ruchowej - pantomimę, teatr ruchu, kontakt improwizację.Zasady bezpieczeństwa:

Z racji na obecną sytuację zwracamy się z ogromną prośbą o przestrzeganie zasad dotyczących bezpieczeństwa nas wszystkich.

Prosimy o zachowanie 2- metrowych odstępów, zachęcamy do wzięcia ze sobą maseczek lub przyłbic.

Uczestnictwo jest równoznaczne z akceptacją zasad bezpieczeństwa:

http://sztukaciala.com/regulamin/Projekt współfinansowano ze środków M. St. Warszawa w ramach projektu „Bielańskie Spotkania ze Sztuka” współorganizowanym przez Dzielnicę Bielany.