13. August 2020 - 11:30
Stacja FlowLife Warsztatownia & Masażeul.Ratuszowa 6/3, 10-116 Olsztyn, Poland, Olsztyn
Share it on:

Dotyk dla zdrowia - stopnie I i II | Thursday, 13. August 2020

Poznaj umiejętności, które przyniosą Ci ulgę na co dzień, dadzą poczucie bezpieczeństwa wynikające ze zrozumienia swojego organizmu, skrócą czas leczenia oraz zmniejszą wydatki z nim związane.CZYM JEST DOTYK DLA ZDROWIA?Dotyk dla Zdrowia (Touch for Health™) jest terapią wspierającą nasze zdrowie psychoemocjonalne, fizyczne i biochemiczne.Kinezjologia w ujęciu Dotyku dla Zdrowia to metoda, której celem jest zachowanie zdrowia i przywracanie równowagi w organizmie. To również prosta i szybka technika określająca stan zdrowia za pomocą testu mięśniowego. Opracowana przez dr. Thie'a i dr. Goodhearta łączy w sobie naukę medycyny akademickiej z wiedzą leczniczą dalekiego wschodu. Ponieważ konkretnym mięśniom przyporządkowane są meridiany i organy, poprzez test mięśniowy określający ich napięcie, możemy wskazać na blokady w przepływie energii w ciele. Następnie, pracując z ciałem za pomocą stymulacji poprzez dotyk odpowiednich punktów neurolimfatycznych i neuronaczyniowych, doprowadzamy do usunięcia blokad i przywrócenia prawidłowego przepływu energii. Dzięki temu organizm mobilizuje własne siły regeneracyjne i dąży do samouzdrowienia.DLACZEGO WARTO POZNAĆ DOTYK DLA ZDROWIA?Stosując metodę Dotyku dla Zdrowia możemy pomóc sobie i innym m.in.:

• w dolegliwościach bólowych,

• w problemach przewodu pokarmowego, zaburzeniach trawienia, alergiach,

• w zmęczeniu, osłabieniu, wyczerpaniu,

• w regulacji przemiany materii,

• w problemach emocjonalnych,

• w trudnościach w nauce,

• w trudnościach w relacjach,

• do pracy ze stresem, lękiem,

• w celu poprawy postawy i chodu,

• u sportowców do polepszenia wyników w sporcie.KTO MOŻE POZNAĆ TAJNIKI DOTYKU DLA ZDROWIA?Dotyk dla Zdrowia jest bezpieczną, nieinwazyjną metodą, którą mogą stosować WSZYSCY! Będzie szczególnie przydatny profesjonalistom: lekarzom, rehabilitantom, fizjoterapeutom, ale jest przeznaczony dla każdego, dla kogo ważne jest zdrowie własne i bliskich.PROGRAMI i II stopień Dotyku dla zdrowia przekazują bazową wiedzę, która pozwala absolwentom uczestniczyć w bardziej zaawansowanych kursach z dziedziny kinezjologii.Dotyk dla zdrowia I to, m.in.:

Zapoznanie z 14 głównymi mięśniami i sposobami ich testowania oraz meridianami. To także techniki uwalniania stresu emocjonalnego, testowania produktów spożywczych, wzmacnianie energii słuchu i wzroku oraz proste metod uwalniania od bólu.Dotyk dla zdrowia II to, m.in.:

Przedstawienie podstawowych zasad medycyny chińskiej, tzw. punktów alarmowych, prawa 5 elementów - podstawowy obieg energii w TCM (Tradycyjnej Medycynie Chińskiej). To także zapoznanie z kolejnymi 14 mięśniami nauka odnajdywania tego jednego jedynego punktu, który równoważy wszelkie osłabienia w organizmie.PROWADZĄCALek. med. Dorota Kalwajt, licencjonowany instruktor metody Touch for Health™ - Dotyk dla Zdrowia w Polsce; pediatra, specjalista rehabilitacji medycznej, ukończyła Śląską Akademię Medyczną w Katowicach (w tym 4 lata studiowała w Petersburgu).Od lat zafascynowana medycyną holistyczną, stale poszukuje nowych, ciekawych metod diagnostyki i leczenia. Swoją szeroką wiedzą dr Kalwajt dzieli się z pacjentami podczas wykładów i szkoleń. Wierzy, że my sami mamy ogromny wpływ na nasze zdrowie i uczy tego innych. I przede wszystkim… KOCHA TO CO ROBI!Wieloletnie zainteresowanie kinezjologią, jej metodami diagnozowania i leczenia, zaowocowało ukończeniem Pogłębionego Kursu Kinezjologii w Moskwie oraz moskiewskiego Kursu Instruktorskiego Wayne'a Toppinga - Inernational Kinesiology College, Australia. Ukończyła także kursy z metody One Brain, opartej o kinezjologię stosowaną. Metody te stosuje w praktyce na sesjach indywidualnych z pacjentami.Dr Dorota Kalwajt jest jedyną osobą w Polsce posiadającą wiedzę i certyfikat uprawniające do przeprowadzenia wszystkich 4 stopni kursu. Posiada również najświeższą wiedzę z zakresu kinezjologii - Dotyku dla Zdrowia, która na przestrzeni lat ewoluowała i była nowelizowana.TERMIN I MIEJSCE:

13-16 sierpnia 2020

Stacja FlowLife Warsztatownia & Masaże

ul. Ratuszowa 6/3 OlsztynKoszt udziału w kursie:

1300 zł

Rozpoczęcie kursu: czwartek 9.30

Zakończenie: niedziela 17.00

Zapewniamy: wodę, kawę, herbatę, przekąski.

Możliwość obiadu w formie cateringu (szczegóły na szkoleniu)

UWAGI:

Liczba miejsc ograniczona.Po zakończonym kursie otrzymasz certyfikat ukończenia kursu wystawiany przez INTERNATIONAL KINESIOLOGY COLLEGE - AUSTRALIA.Szczegóły i zapisy: emailOrganizatorzy:

Akademia Kinezjologii i Stacja FlowLife Warsztatownia & Masaże