13. November 2020 - 18:00
Dom Diecezjalny TABOR im. Jana Pawła II, Rzeszow
Share it on:

Jadwiga i Jacek Pulikowscy-Rekolekcje dla małżeństw i nie tylko | Friday, 13. November 2020

REKOLEKCJE DLA MAŁŻEŃSTW I NIE TYLKOT E R M I N

➡ 13-15 listopada 2020 r.

➡ zapisy kończą się 6 listopadaM I E J S C E

➡ DOM DIECEZJALNY TABOR w Rzeszowie, ul. Połonińska 25F O R M A U C Z E S T N I C T W A

➡ stacjonarnie (w zależności od obowiązujących obostrzeń)

➡ online (niezależnie od obostrzeń)

➡ stacjonarnie i online (tzn. jeżeli nie będzie możliwego uczestnictwa stacjonarnego z powodu obostrzeń dyktowanych stanem epidemii, wówczas skorzystam z rekolekcji online)Jadwiga i Jacek Pulikowcy - szczęśliwe małżeństwo od 1976 roku (44 lata), rodzice trójki upragnionych dzieci, których doczekali się po 12 latach małżeństwa. Przez lata czekania zaangażowali się w działalność Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Po ukończeniu odpowiedniego przygotowania otrzymali Misje Kanoniczne do ,,nauczania zasad etyki życia małżeńskiego i rodzinnego" (od 1979). Później ukończyli Studium Rodziny przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Poznaniu. Jadwiga dodatkowo skończyła podyplomowe studia przy UKSW w Warszawie. W 1983 roku została mianowana Instruktorką Diecezjalną Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej. Funkcję tę pełniła blisko 30 lat, do emerytury w 2012 roku. Od 1984 roku przejęła również organizację Studium Rodziny najpierw na Papieskim Wydziale Teologicznym, później jako Studia Podyplomowe na Wydziale Teologii UAM (od 2000r,)

Małżeństwo przez lata zajmowało się przygotowywaniem do małżeństwa narzeczonych.

Od 1984 roku Jacek Pulikowski rozpoczął posługę w poradni dla młodzieży. Szybko do tej poradni zaczęły przychodzić małżeństwa i trwa to do dziś.

Z czasem zaczęły się coraz liczniejsze szkolenia, wykłady, konferencje, rekolekcje, udział w sympozjach i kongresach (również międzynarodowych). Ogrom czasu (zwłaszcza Jackowi) zajmuje służba zagranicznej Polonii. (Wielokrotne wyjazdy do USA i Kanady, Australii i 15 krajów Europy).

Przez dwie kadencje (6 lat) Jacek pełnił funkcję Konsultora w Radzie Episkopatu Polski ds. Rodziny (wówczas pod przewodnictwem Biskupa Stanisława Stefanka).

W roku 2015 małżeństwo zostało zaszczycone nominacją Papieża Franciszka na Świeckich Audytorów XIV Synodu o Rodzinie (4-25 października 2015 r.).

W trakcie działalności napisali kilkaset artykułów do najróżniejszych czasopism (głównie katolickich), kilkanaście rozdziałów w monografiach i wiele książek ( Jacek 28, Jadwiga 2) oraz sporo nagrań audio i DVD.

Za działalność byli wielokrotnie wyróżnieni i odznaczani.

Jadwiga otrzymała za całokształt 30- letniej pracy na rzecz rodziny Order Papieski: Pro Ecclesia et Pontifice (2013).

Jacek za zasługi dydaktyczne otrzymał Medal Komisji Edukacji Narodowej (2006) oraz za zasługi w propagowaniu idei odnowienia ojcostwa Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w… marcu 2010r. Ponadto Jacek otrzymał medal „Optime Merito Archidioecesis Posnaniensis” (za znaczące zasługi dla Archidiecezji Poznańskiej) (2013) oraz Nagrodę Redakcji „Źródła” im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego (2015).

Wspólnie otrzymali Odznaczenie Amicus Matrimoniorum 2014 na Kongresie Małżeństw w Świdnicy oraz Medal Towarzystwa Uniwersyteckiego „Fides Et Ratio” (22.3.2015) za: „szczególne świadectwo małżeńskiej miłości i głoszenie z zapałem oraz z poświęceniem piękna życia i miłości rodzinnej i rodzicielskiej”.Źródło: https://sklep.jacekpulikowski.pl/o-nasZAPRASZAMY!

https://tabor.rzeszow.pl/aktualnosci/rekolekcje-dla-malzenstw-i-nie-tylko-2/