25. January 2020 - 9:00 till 16:00
Share it on:

DevMeeting ReactNative Warszawa 25 stycznia 2020r. | | Saturday, 25. January 2020

Ekipa devmeetings zaprasza na warsztaty, podczas których będzie można napisać swoją pierwszą aplikację w React Native.

Dlaczego React Native?
Tworzenie aplikacji mobilnych zawsze wiązało się z wieloma kompromisami, szczególnie, gdy do tego celu próbowało się zaprzęgnąć technologie webowe. Wiele aplikacji było wolnych a ich interfejs użytkownika wyraźnie odstawał od tego znanego z systemu operacyjnego. Facebook borykając się z tym samym problemem postanowił stworzyć rozwiązanie wydawałoby się idealne: React + JS renderowane z wykorzystaniem natywnych komponentów platformy oraz stosunkowo prostym dostępem do natywnych API z poziomu JS.

Dla kogo?
Zapraszamy każdego, kto już zna React i chciałby zobaczyć jak z jego pomocą tworzyć aplikacje mobilne.

Agenda
Zaczniemy od krótkiego wstępu teoretycznego tłumaczącego zasadę działania React Native, po czym przejdziemy do części praktycznej - przygotowania działającej aplikacji: począwszy od tworzenia nowego projektu, poprzez korzystanie z dostępnych komponentów, stylowanie ich, kończąc na rozwiązaniach często spotykanych problemów.

Co to jest DevMeeting?
DevMeeting to mix hackathonu i warsztatów programistycznych. Przez cały dzień uczestnicy implementują przykładową aplikację - samodzielnie i w zespołach. Nad merytoryką czuwają doświadczeni mentorzy, którzy cały czas służą pomocą, prowokują dyskusje oraz dzielą się swoją wiedzą praktyczną.

DevMeeting nie jest wykładem czy klasycznym szkoleniem. Stawiamy na praktykę, kodowanie oraz wymianę wiedzy i doświadczeń. Jest to też świetna okazja, by poznać innych programistów i nawiązać wartościowe kontakty z developerami z Twojego miasta.

Jeśli chcesz poczuć atmosferę DevMeetingu, zapraszamy na YouTube (film z DevMeetingu 9. maja 2015, Node.JS):
https://www.youtube.com/watch?v=sb_Mmhq-iX0

Informacje praktyczne
Informacje praktyczne
Gdzie:
Dokładna lokalizacja zostanie wysłana uczestnikom
Kiedy: 
Sobota, 25 stycznia w Warszawie
Start o 9:00 (prosimy o przybycie ok. 8:45), zakończenie ok. 16:00
Co należy przynieść:


Laptopz zainstalowaną przeglądarką Google Chrome, Mozilla Firefox lub Safari


najnowszą wersją Node.JS


dowolnego rodzaju edytorem koduUrządzenie mobilne z systemem iOS lub Android zainstalowaną aplikacją Expo (Android, iOS) W przypadku braku takiego - skonfigurowany emulator iOS lub Androida.Koszt udziału:
Bezpłatnie.